Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/welcome-back-buyer/inc/settings/Options.class.php on line 255

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/welcome-back-buyer/inc/settings/Options.class.php on line 255

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/welcome-back-buyer/inc/settings/Options.class.php on line 255

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/wc-formatting-functions.php on line 776

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/wc-formatting-functions.php on line 776

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/wc-formatting-functions.php on line 777

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/wc-formatting-functions.php on line 777

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/wc-formatting-functions.php on line 778

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/wc-formatting-functions.php on line 778

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/wc-gallery/includes/functions.php on line 758

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/wc-gallery/includes/functions.php on line 759

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/wc-gallery/includes/functions.php on line 760

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/cvi/domains/christenenvoorisrael.nl/public_html/wp-content/plugins/wc-gallery/includes/functions.php on line 761
Het leven gaat door, ondanks alles - Christenen voor Israël
 • Israëlnieuws via Whatsapp

 • Nieuws

  Het leven gaat door, ondanks alles

  Joanne Nihom - 30 mei 2018

  Al een tijd stuur ik dagelijks per WhatsApp een foto, genomen tijdens mijn vroege ochtendwandeling, naar een doodzieke vriend. ‘De foto van de dag’ noemen we het. Hij kijkt ernaar uit, het geeft hem even wat anders om over na te denken. In een paar korte appjes filosoferen we vaak samen wat over de foto.

  Vanmorgen vroeg, toen ik het huis verliet, had ik niet veel zin om een foto te maken. Mijn hoofd stond er niet naar. Al twee dagen wordt er onafgebroken vanuit Gaza op Israël geschoten. Raketten en mortieren. Voor de bevolking aan de grens is het een ware hel. Een vriendin die daar woont, schreef me gisteren: “… we hebben steeds vijftien seconden om op een veilige plek te komen, met onze kleine kinderen is dat bijna niet te doen …” Ondanks dat we er in het noorden niets van merken, volg ik het nieuws op de voet en denk ik veel aan ‘daar’. Ver weg, maar oh zo dichtbij.

  Terug naar de foto. Ik verliet het huis en net om de hoek zag ik twee duiven zitten op een basketbalpaal voor kinderen. Ik maakte een foto en vervolgens kwam er een derde duif bij. Duiven en vrede. Hoe mooi en symbolisch. Ik had mijn ‘foto van de dag’ en liep iets vrolijker verder. Terwijl ik door de avocado-plantage liep, zag ik dat ze daar nieuwe boompjes aan het planten zijn. Ook symbolisch: toekomst. Terwijl ik erlangs liep, hoorde ik de Arabische graver met een jongen uit ons dorp spreken over Maccabi voetbal. Ze waren in een uitgebreide discussie en leken het niet echt met elkaar eens. Ook symbolisch … het leven gaat door, ondanks alles. Wellicht de ongelofelijke kracht van ons land.

  En die Arabische graver en die jongen uit ons dorp … dat ze nog maar heel lang ‘ruzie’ mogen maken over voetbal, heel lang!

  Over de auteur